Back to top

2024. JÚLIUS 6. | Nógrád - Érsekvadkert zarándoklat

Időpont: 
2024. július 6., szombat, 07:00

Kedves Zarándoktársaink, kedves Ismerőseink és Barátaink!

Július 6-án újra útra kelünk imádsággal a Gyöngyök Útján Nógrádról Érsekvadkertre.

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a korábban augusztus 10-re tervezett zarándoklat elmarad, mert az akkorra tervezett távot is július 6-án tesszük meg, mert a két rövid zarándoklatot programütközések miatt össze kellett vonnunk. Aki következő hónapban is szeretne velünk zarándokolni, az a Celldömölk - Mariazell aug. 26-szept. 8. közötti zarándoklatra tud csatlakozni. További info: www.gyongyokutja.hu

Sok szeretettel hívunk Benneteket, hogy csatlakozzatok hozzánk!

A JÚLIUS 6-i NÓGRÁD - ÉRSEKVADKERT ZARÁNDOKLAT RÉSZLETEI

Időpont: 2024. július 6. szombat

Jelentkezés: A zarándoklaton való részvétel regisztrációhoz kötött.

Jelentkezési határidő: 2024. július 4. éjfél ill. amíg szabad helyünk van

Jelentkezési űrlap: https://forms.gle/AFRZ5FnKanb1yisc9

Útvonal: a Gyöngyök Útja Nógrád és Érsekvadkert közötti szakaszán

Térkép: https://turistautak.openstreetmap.hu/mentettutv-17191624705uh6     

Teljes táv: Nógrád vá. - Érsekvadkert, központ 27,17 km  Szint: +  393 m/ - 427 m 

Választható résztávok  (a sor elején az indulás ill. csatlakozás tervezett időpontja szerepel)

 • 8.17 Nógrád vá. - Drégelyvár vmh. 15,8 km (Nagyoroszi vá. +2,5 km)
 • kb. 9.50 Diósjenő, faluközpont - Drégelyvár vmh. 10,8 km (Nagyoroszi vá. +2,5 km)
 • kb. 9.50 Diósjenő, faluközpont - Érsekvadkert, központ 22,17 km
 • kb. 15.48 Nagyoroszi vá. - Érsekvadkert, központ 8,9 km 

Nehézség:    A zarándoklat leginkább a hossza miatt nehéz, de akinek a táv hosszú, az tud résztávra csatlakozni. Nagyoroszi és Érsekvadkert között szinte végig kitett részen vezet az út, ezért nap elleni védelemmel mindenképp készülni kell. A zarándoklat megtétele jó erőnlétet igényel.

Közlekedés ODAÚT

Nógrádról indulóknak

Találkozó: 8.17 Nógrád vasútállomáson

Közlekedés: menetrendszerinti vonattal, váci átszállással

Bp. Nyugati pu. 7.08 - Vác vá. 7.32

Vác vá. 7.38 - Nógrád vá. 8.17 

Diósjenőn becsatlakozóknak

Találkozó: kb. 9.50-10.00 Diósjenőn, a Szabadság út 51. szám alatt található Coop előtti téren

Közlekedés:

menetrend szerinti vonattal, váci átszállással

Bp. Nyugati pu. 8.08 - Vác vá. 8.32

Vác vá. 8.38 - Diósjenő vá. 9.25  + 630 méter séta a faluközpontig 

vagy menetrend szerinti busszal, szendehelyi átszállással

Bp. Újpest Városkapu 8.30 - Szendehely, ált. isk. 9.13

Szendehely, ált. isk.  9.22 - Diósjenő, Szabadság út 9.46

Nagyoroszin becsatlakozóknak

Találkozó: kb. 15.48-16.00 között a Nagyoroszi vasútállomáson

Közlekedés: menetrendszerinti vonattal, váci átszállással

Bp. Nyugati pu. 14.08 - Vác vá. 14.32

Vác vá. 14.38 - Nagyoroszi vá. 15.48 

Közlekedés HAZAÚT

Drégelyvár vmh-ről hazaindulóknak

menetrend szerinti vonattal, váci átszállással

Drégelyvár vmh. 15.10 (Nagyoroszi vá. 15.14) - Vác vá. 16.22

Vác vá. 16.28 - Bp. Nyugati pu. 16.54 

Érsekvadkertről hazaindulóknak

menetrend szerinti busszal

Érsekvadkert, központ 19.21 - 20.30. Bp. Újpest - Városkapu

aki részt szeretne venni a 19 órás szentmisén Érsekvadkerten:

menetrend szerinti busszal és vonattal

Érsekvadkert, központ 20.32 -  Vác buszállomás 21.26

Vác vá.  21.34 - Bp. Nyugati pu. 22.14.

Szervezők:

A zarándoklat szervezői a Gyöngyök Útja zarándokút Gyöngyközösségének ill. a Via Margaritarum Zarándok Egyesületnek tagjai. Többnyire katolikusok vagyunk, de ökumenikus nyitottsággal és szeretettel várunk felekezeti hovatartozástól függetlenül mindenkit, aki szívesen szánna egy napot arra, hogy a lábak imája, a zarándoklat által kicsit kizökkenjen a hétköznapok mókuskerekéből, magába nézzen, töltekezzen, közelebb kerüljön Istenhez, valódi önmagához és zarándoktársaihoz.

Imádsággal a Gyöngyök Útján programsorozat  

Budapest - Mátraverebély-Szentkút 160 km | 2024. március 9 - 2025. március 9.

Ez a zarándoklat egy egész éven átívelő 160 km-es Budapest - Mátraverebély-Szentkút közötti zarándoklat második szakasza lesz a Gyöngyök Útján, hiszen havi egynapos zarándoklatok keretében szeretnénk imádsággal végigjárni a Gyöngyök Útja alapútját és az Élet gyöngyei füzér segítségével elmélkedve készülni a 2025-ös jubileumi évre. Terveink szerint egy év múlva, 2025. március 8-án érkezünk majd meg Mátraverebély-Szentkútra a jövő évi Révész Ildikó emlékzarándoklat keretében.

A zarándoklat lelki íve

A zarándoklat lelki ívét a zarándokút mentén található szent helyek és az Élet gyöngyei elnevezésű elmélkedési füzér adják, mely tizennyolc gyöngyből áll és minden gyöngyének sajátos jelentése van. Istent, önmagunkat, illetve életünk egy-egy szakaszát, területét szimbolizálják. Összefűzve a gyöngyök az életutat is jelképezik. Útkeresésünket, úton járásunkat teszik kézzelfoghatóvá. Az élet gyöngyei Martin Lönnebo svéd evangélikus püspök ötletéből született. Mára a világ sok országában szolgálja az emberek lelki növekedését. Minden zarándoklat az Élet gyöngyei füzér egy-egy gyöngyszeméhez kapcsolódik (Isten, csend, én, keresztség, pusztaság, nyugalom, szeretet, titok, éjszaka, feltámadás gyöngye). Útközben nincs folyamatosan vezetett imádság, de minden zarándoklaton lesznek az adott témához kapcsolódó gondolatébresztő elmélkedések, lesz lehetőség közös imádságra és éneklésre, csendben megtett szakaszra és beszélgetésre, valamint az élmények megosztására is.

Téma: A 2024. július 6-i zarándoklat témáját a Puszta gyöngye és a Ráhagyatkozás gyöngye adja. 

Hoznivalók

 • kényelmes, réteges túraöltözet
 • esőkabát
 • zárt túracipő
 • szükséges gyógyszerek (elsősegély csomagot viszünk)
 • száraz ruha, ha nagyon eláznánk
 • folyadék és hideg élelem egész napra
 • víz bőségesen 
 • nap elleni védelem, KALAP! 

Adomány

A részvétel ingyenes, de a zarándoklat költségeire és egyesületünk támogatására szívesen fogadunk adományokat a

 • a Via Margaritarum Zarándok Egyesület számlaszámára
 • vagy a helyszínen kitett dobozokba.

Egyesületünk számlaszáma: 10401938-50485050-49561006

Kérjük, hogy a közlemény rovatban tüntessétek fel, hogy ADOMÁNY.

Kapcsolattartók

Kovács Zsuzsa | gyongyokutja@gmail.com

Gáll Zsófia | 06-30-402-53-07

A programváltozás jogát fenntartjuk. A zarándoklaton mindenki saját felelősségére vesz részt.

Sok szeretettel várunk!

A Gyöngyközösség zarándoklatszervezői:

Kovács Zsuzsa, Mészáros Mária Gáll Zsófia

www.gyongyokutja.hu